Що таке Інкотермс?

Інкотермс (англ. International commerce terms) — це стандартизовані міжнародні комерційні умови. Вони розробляються та публікуються Міжнародною торговою палатою (актуальна редакція: Інкотермс 2010). Сторони (продавець, покупець) торгової угоди можуть домовитися про використання однієї з умов цих Інкотермс. За допомогою Інкотермс регулюються істотні зобов'язання продавців і покупців, зокрема перехід ризиків, а також вартість доставки.

Що регулюється в Інкотермс?

Після погодження умови постачання сторони договору обговорюють передовсім такі пункти:
Місце та час переходу ризику випадкової загибелі (чи пошкодження, втрати, крадіжки тощо) товару


Розподіл витрат на постачання


Обов'язок щодо експортного та імпортного оформлення

Які є Інкотермс?

Нижче показаний огляд Інкотермс:
Ця інформація подана в скороченому вигляді та не відображає весь обсяг прав та обов'язків сторін договору.

Пояснення Інкотермс для перевезення автомобільними шляхами

EXW - Ex Works / Франко завод (... назва місця)

Продавець не несе жодних витрат і ризиків за межами території заводу/складу. Продавець не зобов'язаний ні завантажувати товар у транспортний засіб, що перевозитиме товар, ні оформляти документацію для вивезення товару з країни (експортне оформлення), якщо є така потреба.
EXW - Ex Works / Франко завод

FCA - Free Carrier / Франко перевізник (... назва місця)

Покупець бере на себе всі витрати та ризики після відвантаження товару перевізнику в пункті відправлення. Продавець має завантажити товар у транспортний засіб, що перевозитиме товар, і, за потреби, оформити документацію для вивезення товару з країни (експортне оформлення).
FCA - Free Carrier / Франко перевізник

CPT - Carriage paid to / Фрахт/перевезення оплачені до (... назва місця призначення)

Продавець має укласти договір перевезення вантажу та бере на себе всі витрати, пов'язані з перевезенням до названого місця призначення. За потреби продавець має оформити документацію для вивезення товару з країни (експортне оформлення). Покупець бере на себе всі ризики (втрати, пошкодження товару) після передавання товару першому перевізнику в пункті відправлення. Проте, якщо треба виконати імпортне оформлення вантажу, то це здійснює покупець!
CPT - Carriage paid to / Фрахт/перевезення оплачені до

CIP - Carriage and Insurance paid to / Фрахт/перевезення та страхування оплачені до (... назва місця призначення)

Продавець має укласти договір перевезення вантажу та бере на себе всі витрати, пов'язані з перевезенням до названого місця призначення. За потреби продавець має оформити документацію для вивезення товару з країни (експортне оформлення). Окрім цього, продавець укладає договір страхування ризиків (втрати, пошкодження товару), які несе покупець. Покупець бере на себе всі ризики (втрати, пошкодження товару) після передавання товару першому перевізнику в пункті відправлення. Проте, якщо треба виконати імпортне оформлення вантажу, то це здійснює покупець!
CIP - Carriage and Insurance paid to / Фрахт/перевезення та страхування оплачені до

DAT - Delivered at Terminal / Постачання на терміналі (... назва терміналу в порті/місці призначення)

Продавець несе всі витрати та ризики, пов'язані з постачанням до названого терміналу/місця, а також із розвантаженням товару з транспортного засобу, що прибув. Проте, якщо треба виконати імпортне оформлення вантажу, то це здійснює покупець!
DAT - Delivered at Terminal / Постачання на терміналі

DAP - Delivered at Place / Постачання в місці призначення (... назва місця призначення)

Продавець виконав своє зобов'язання з постачання, коли він надав покупцеві товар, готовий до розвантаження з транспортного засобу, що прибув у назване місце призначення в країні ввезення, і бере на себе всі ризики до цього моменту. Імпортне оформлення та розвантаження вантажу здійснює покупець!
DAP - Delivered at Place / Постачання в місці призначення

DDP - Delivered Duty paid / Постачання зі сплатою мита² (... назва місця призначення)

Продавець надає покупцю товар, що пройшов митне очищення для імпорту та готовий до розвантаження із транспортного засобу, що прибув у назване місце призначення в країні ввезення, і бере на себе всі ризики до цього моменту. Також продавець зобов'язаний оплатити всі видатки та митні процедури, що стосуються як експорту, так і імпорту. Розвантаження здійснює покупець!
DDP - Delivered Duty paid / Постачання зі сплатою мита²
² Проте, якщо сторони бажають виключити із зобов'язань продавця сплату деяких витрат, що підлягають сплаті під час імпорту товару (як-от податок на додану вартість), це має бути чітко визначене у відповідному застереженні в договорі купівлі-продажу (цитата з Інкотермс 2000), або ж треба застосувати умову DAP.
^ - Top

Цей веб-сайт застосовує кукі для найкращого користування сайтом. Натискаючи на «Прийняти», Ви погоджуєтеся з використанням кукі. Якщо Ви хочете запобігти використанню певних кукі, натисніть тут. Докладна інформація щодо поводження з Вашими даними вказана в Умовах використання й Інформації щодо захисту даних.

Прийняти